середу, 26 серпня 2020 р.



Феодосію Роговому – 95

  В народі кажуть: «Людина живе доти, доки її пам'ятають». Якщо вірити цій приказці, то Феодосій Роговий живий. Йому сьогодні 95. І живе він у своїх творах, у пам'яті земляків, учнів, поціновувачів свого літературного таланту.
   При житті Феодосій Роговий не був обласканий долею: дитинство його припало на тяжкі роки колективізації і Голодомору, а юність — на роки Другої світової війни, коли потрапив на примусові роботи до Німеччини, пізніше – на завод «Електросталь» у Московській області. Надалі його трудова доля складалася так: колгоспник у себе на малій батьківщині, потім праця у рибартілі і секретарем у Морозівській сільраді (1947—1950). З осені 1950 року викладав німецьку мову в Устимівській восьмирічній школі. В період 1952—1957 роках навчався в Харківському педагогічному інституті (факультет іноземних мов). З 1967 р. — працівник редакції обласної газети «Комсомолець Полтавщини», в якій працював до 1971 року. Пізніше повернувся в с. Устимівку, де оселилася сім'я після затоплення Пугачівки. Працював власним кореспондентом «Комсомольця Полтавщини», а в 1975 році повернувся до вчительської праці.
Популярність Феодосію Роговому приніс роман «Свято останнього      млива»,  написаний у кінці 60-х - на початкові 70-х рр. Вийшов друком у 1982 році; у 1992 - отримав Державну Шевченківську премію.  Сам письменник писав про це: «Популярність була приємною для серця, але душі не порадувала. Не порадувала, бо твір писав не заради слави. Хотілося здвигнути люд».
Феодосій Роговий писав про людей і для людей, не озираючись і не боячись тодішньої системи, правдиво, чесно і безкомпромісно.
Для того, щоб зрозуміти душу письменника, потрібно прочитати хоч один його твір.
Наша бібліотека має достатню кількість творів Феодосія Рогового.
Запрошуємо до читання!
 А ще вашій увазі – книга «Добрий день хай буде вам…» ( теж є у книжковому фонді нашої бібліотеки), яка продовжує серію матеріалів із життя і творчості Феодосія Рогового, доповнює раніше видані збірники його щоденників і записників «Я світові потрібен як приклад, як можливість» (2009) та його листів «Удосвіта, коли не спалось» (2009). В ній зібрані листи до Ф.Рогового від О.Твардовського, Б.Олійника, П.Ротача, Г.Тютюнника, І.Бокого, Ю.Мушкетика, С.Жураховича та ін. Упорядник книги Юрій Роговий, син письменника .Книга відзначена дипломом І ступеня на конкурсі «Краща книга Полтавщини».
 В 2018 році на Полтавщині з'явилася премія імені Феодосія Рогового. Мета Премії – сприяння розвитку сучасної української літератури, відзначення письменників за вагомі творчі здобутки, громадян – за активну громадську діяльність.
Премія присуджується щороку до дня народження Феодосія Рогового – 27 серпня.

Немає коментарів:

Дописати коментар