понеділок, 24 серпня 2020 р.




День Незалежності України

  День Незалежності України - національне свято, яке щороку відзначається 24 серпня.
 Шановні користувачі бібліотеки, шанувальники книги!
Прийміть щирі вітання  з Днем Незалежності України — найбільшим національним святом.
Бажаємо вам щастя, добра і злагоди, порозуміння і згуртованості
.
Нехай невичерпним буде джерело віри, надії й любові до України!
До вашої уваги – декілька цікавих фактів про нашу країну.
·         Вперше День Незалежності України святкувався не 24 серпня, а 16 липня — у день, коли Верховна Рада прийняла Декларацію про державний суверенітет України. Саме цей документ, ухвалений у 1990 році, дав змогу через рік проголосити незалежність країни. І вже після цього свято вирішили відзначати 24 серпня.
·         Рішення про проголошення незалежності не було простою забаганкою політиків. Воно приймалося за допомогою Всенародного референдуму, на якому більш ніж 90% українців висловили схвальну думку щодо підписання відповідного документу.
·         Українська конституція — одна з перших на території Європи. Мова йде про конституцію Пилипа Орлика, проголошену у 1710 році. Конституція України, яка була прийнята 28 червня 1996 року, має 161 статтю та 15 розділів . Під час її затвердження, тодішній президент України Леонід Кучма замкнув депутатів і не випускав із Ради, доки не було знайдено усіх компромісів та не було проведене результативне голосування.
·         Українська гривня була офіційно запроваджена як нова валюта у 1996-му році. З 2 по 16 вересня 1996 року в одночасному обігу перебували як тимчасова українська валюта — карбованці (яка була дійсна від 1992-го), так і нова гривня. 100 000 карбованців міняли на одну гривню, а після 16 вересня прийом і обіг карбованців було припинено.
·         Через рік після отримання незалежності,  у 1992 році — в Україні було офіційно зареєстровано національний домен «.ua». А перший офіційний мобільний дзвінок в Україні, який 1 липня 1993-го у прямому телеефірі національного телебачення здійснив тодішній президент Леонід Кравчук тривав 40 секунд. Голова держави телефонував українському послу в Німеччину та поставив йому кілька формальних запитань. Для цього Кравчук використовував апарат «Моторола Associate-2000», який важив близько 400 г та коштував приблизно $2000.

Немає коментарів:

Дописати коментар